VOLBY 2018

NOVÁ FORMACE PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY: VRCHLABÍ DO TOHO! 

Po dlouhé době budou mít vrchlabští voliči výraznou alternativu k nabídce současného vedení města. Do říjnových komunálních voleb míří nová kandidátka s názvem Vrchlabí do toho!, kterou vedle nezávislých osobností společně podpořily TOP 09, Zelení a KDU-ČSL.

Volební tým Vrchlabí do toho! vede Lukáš Teplý, který ve špindlerovském skiareálu řídí kvalitu a společenskou odpovědnost a v minulosti vedl evropský odbor na ministerstvu školství a zastupoval ČR v pracovních orgánech EU. Vedle něj se na kandidátce objeví obě zakladatelky domácího hospicu Duha Lucie Kalenská a Jana Michlová, zastupitel města, ředitel školy a autor knih o dějinách Krkonoš Martin Bartoš, pedagog a aktivista Ivo Farský, provozovatelka depozitu pro opuštěná zvířata Lucie Venclová, optik a DJ Leoš Zvoníček, ředitel mezinárodní firmy Jan Kulhánek, bývalá ředitelka školy a školky Jaroslava Vacková, právník Jiří Jebavý, realitní expert a člen horské služby Lukáš Gašpar nebo etnolog, publicista a horolezec Libor Dušek.

„Vrchlabí je moderní, otevřené a živé město, které těží z kombinace horského byznysu a fungujícího průmyslu, a hlavně z aktivity svých podnikavých obyvatel. Současnému vedení se podařilo úspěšně provést město řadou velkých investic. Ale řídí ho už dvacet let a my si myslíme, že každý rybník je potřeba občas okysličit. Proto jsme dali dohromady tým nadšených a zkušených lidí, kteří mají energii a konkrétní nápady jak přirozenou aktivitu Vrchlabáků využít a více podpořit. A také chuť podílet se se všemi, kdo chtějí posouvat město do budoucnosti, na hledání nových a neotřelých řešení,“ říká Lukáš Teplý. „Díky koaliční kandidátce můžeme maximálně využít to, v čem jsou lidé kolem našich tří politických stran opravdu dobří: Zelení jsou experty na trvale udržitelný život ve městě, KDU-ČSL na účinnou sociální politiku a TOPka se věnuje inteligentní budoucnosti,“ doplňuje lídr kandidátky.

Tyto oblasti jsou zároveň třemi z pěti pilířů programu Vrchlabí do toho! Doplňuje je aktivní přístup ke vzdělávání a transparentní a efektivní samospráva. Koncept uživatelsky příjemného, přístupného, v pravém i přeneseném slova smyslu bezbariérového města, je vlajkovou lodí toho, co chce uskupení prosadit. Mezi konkrétní taháky pro podzimní volby patří nulové poplatky za svoz odpadu díky efektivnějšímu třídění, inteligentní systém parkování, coworkingové centrum, „Marshallův plán“ rozvoje opomíjených částí města nebo průhledný a interaktivní rozpočet města, ve kterém budou moci jednotlivé položky navrhovat sami občané.

Více informací najdete na FB Vrchlabí do toho!

Kontakt: Lukáš Teplý, lídr kandidátky Vrchlabí do toho!, teply@skiareal.cz, +420 702 197 776